פארק ילוסטון

ילוסטון הוא הפארק הלאומי הראשון של ארה"ב (נוסד בשנת 1872) ולמעשה בעולם כולו. הפארק ידוע במגוון הנופי העצום שלו, הכוללים מאפיינים גיאו-תרמיים יחודיים ובעלי חיים רבים. הפארק משתרע על שטח של כ-9000 קמ"ר שבהם אגמים, מפלים והרים. מרבית הפארק (96% ממנו) נמצאים בשטח מדינת וויומינג, שלושה אחוזים נמצאים בשטח מונטנה ואיידהו זכתה באחוז אחד.

האיזור פעיל מאד מבחינה וולקנית ויש מדענים רבים שצופים ש"קדרת" ילוסטון – הקלדרה המפורסמת המכונה סופר-וולקנו – עלולה להתפרץ בעוצמות שיחריבו איזורים שלמים בצפון מערב אמריקה. הפעילות הוולקנית באה לידי ביטוי בשלל הגייזרים והבריכות המבעבעות בפארק.

הפארק ממוקם על הקונטיננטל דיוויד (Continental Divide), קו פרשת המים של צפון אמריקה. הנהרות שבצידו המערבי, כמו נהר הסנייק, זורמים לבסוף אל האוקיינוס השקט, בעוד שהנהרות שבצידו המזרחי, כמו נהר הילוסטון מתנקזים את האוקיינוס האטלנטי (דרך מפרץ מקסיקו).

מדי שנה מגיעים כשני מיליון תיירים אל פארק ילוסטון, רובם בעונת הקיץ לאחר הפשרת השלגים.

כדי להתמודד עם גודלו העצום של הפארק, מקובל לחלק את הביקור בו למספר איזורים, או קטעי כביש. לפארק חמש כניסות עיקריות ובמרכזו מעין ספרת 8 – שתי לולאות כבישים המחוברות ביניהן:

לולאת ה-8 של פארק ילוסטון

אורכו של כל "חצי שמונה" כזה הוא כמאה וחמישים קילומטר ובחלקים רבים המהירות מוגבלת מאד, הן על ידי חוקי הפארק והן על ידי העומס בכבישים, של בני אדם וחיות.

רשימת "עשרת הגדולים" של ילוסטון

הרשימה לקוחה מתוך http://www.yellowstone.net/topten/, הוספתי קצת פרטים והושבתי על מפה (המפה מופיעה בתחתית המפה, אחרי הפירוט):

1. הזקן הנאמן – Old Faithful

הגייזר המפורסם ביותר בעולם, מתפרץ פעם בשעה וחצי בערך ומושך קהל צופים המחכים להתפרצות מנקודות שונות. הוא נמצא באגן הגייזרים העליון ומומלץ לבקר את הגייזרים השכנים שלו וכן לסייר במסלול Morning Glory Pool באיזור, המוביל אל בריכות גיאותרמיות נוספות.

זהירות ספויילר… התפרצות של הזקן הנאמן:

2. הקניון הגדול של הילוסטון – Grand Canyon of the Yellowstone

גם לילוסטון יש גרנד קניון משלו והוא מתהדר במפלים מרשימים. נקודת התצפית הידועה צופה על המפלים התחתונים. ניתן גם ללכת ברגל אל שפת המפל למבט קרוב יותר. יש הרבה סירטונים אבל אהבתי את זה בגלל העברית שנקלטה במקרה בהתחלה. מישהו מכיר?

3. עמק היידן – Hayden Valley

דרומית למפלי הקניון הגדול, הכביש עובר בתוך עמק היידן, לאורך נהר הילוסטון. איזור זה נחשב לאחד האיזורים הטובים לצפייה בבעלי חיים בילוסטון. אורכו של העמק הוא כ-11 ק"מ. זה המקום לחפש בו עדרי ביזונים, אלקים (איילים) ולפעמים דובים ואפילו זאבים המזנבים בהם. הנסיעה בכביש איטית מאד ואין שבילי טיולים רגליים, כדי לא להפריע לבעלי החיים. הביזונים עולים על הכביש ומתקרבים לרכבים. מומלץ להקפיד פה על כללי המרחק הבטוח ולזכור שמדובר בחיית בר בלתי צפויה ששוקלת כמעט טון…

4. המעיינות החמים בממות' – Mammoth Hot Springs

טראסות שנוצרו כתוצאה מזרימת מי מעיינות חמים, המצויות באיזור הצפון-מערבי של הפארק. המים הותירו משקעי מינרלים שיוצרים עושר מיוחד של גוונים בטראסות. לא בכל שנה יש זרימה משמעותית והדבר יכול להשפיע על הטראסות. באיזור הזה נמצא גם אחד ממרכזי המבקרים הגדולים בו מוקרנים גם סרטים ויש תצוגה על הפארק.

5. אגם ילוסטון – Yellowstone Lake

אגם ענק בחלקו הדרום-מזרחי של הפארק. לאגם גדות מפורצים ההופכים את קו החוף שלו לארוך במיוחד. בחלקו המערבי נמצא "האגודל המערבי" – West Thumb – המהווה איזור בפני עצמו (ר' מס' 10 ברשימה זו).

6. אגן נוריס – Norris Geyser Basin

אחד האיזורים הפופולריים בפארק לצפייה במאפיינים גיאו-תרמיים. מומלץ להגיע בשעות הקרירות של הבוקר, אז המקום אפוף התפרצויות אדים. במקום מסלול הליכה מוגבה ונוח מאד בין בריכות גיאו-תרמיות צבעוניות וכן מספר גייזרים מפורסמים, ביניהם הגייזר הגבוה בעולם, ה-Steamboat. ניתן להתעדכן במרכזי המבקרים בפארק בזמני התפרצות הגייזרים הצפויים באותו היום.

7. עמק לאמר – Lamar Valley

עמק נוסף שייחודו בתצפיות בבעלי חיים, הממוקם מחוץ ללולאת השמונה, לכיוון היציאה הצפון-מערבית מהפארק.

8. מפלי טאואר – Tower Falls

מפלים מרשימים בצידו הצפון-מזרחי של הפארק. ניתן להגיע לנקודת התצפית בהליכה קצרה וגם לרדת לבסיס המפלים.

9. אגן הגייזרים התחתון ואיזור המעיינות הצבעוניים – Lower Geyser Basin / Fountain Paint Pots
איזור פעיל מאד מבחינה גיאו-תרמית שאפשר לראות בו שלל גייזרים וגם מעין שלוליות בוץ מפעפע שמנוניות למראה, חלקן צבעוניות.

10. אגן הגייזרים ב"אגודל המערבי" – West Thumb Geyser Basin

האגודל הוא של האגם, ושם נמצא איזור זה. ניתן לשלב באיזור תצפית על האגם עם ביקור באיזור מפעפע נוסף בפארק שהוא כולו סופר-וולקנו.

לחיצה פותחת את המפה בגוגל

הכנתי דף נפרד עבור מסלולי טיולים רגליים בילוסטון

תכנית טיול לחמישה ימים בילוסטון

דף עם סרטוני הדרכה לפארק –

http://www.visitmt.com/national_parks/yellowstone/video_series/

37 תגובות על פארק ילוסטון

 1. מאת dolly‏:

  הבלוג שלך מ ד ה י ם

 2. מאת ענת‏:

  המון תודה!

 3. מאת מני‏:

  היי ענת,

  לא מזמן התכתבתי איתך על טיול לסן פרנסיסקו, יוסמיטי, כביש 1, לוס אנג'לס (עזרת לי מאוד), היה מדהים!!חזרתי לפני כשבועיים וזה כבר נראה רחוק. בעיקר זה השאיר טעם של עוד, ולכן כבר סימנתי בע"ה את המטרה לשנה הבאה…. פארק ילוסטון. על כן, השאלה שלי האם נראה לך הגיוני לבנות מסלול מקולרדו-דנבר (הרוקיס) לפארק ילוסטון ומהפארק נסיעה לניו יורק וכל זאת בשבועיים (3.5.15 – 17.5.15).
  יותר מאשמח לשמוע את דעתך ו/או אפילו הצעה למסלול אחר (לקחת בחשבון שאני חייב לאשתי לפחות ארבעה ימים בניו יורק).

  תודה מראש…..

 4. מאת ענת‏:

  תחילת מאי זה גבולי קצת לאיזורים האלו. כבישי הפארק בילוסטון נפתחים רק בסוף אפריל, וגם זה נתון לשינוי בהתאם למצב השלג באותה שנה. גם אם יהיה פתוח, יהיה מאד קר ותראו המון שלג מסביב. אם זה לא מפריע לכם ואם אתם מוכנים לקחת סיכון (לא גדול) שהכבישים יהיה סגורים, אז אפשר אולי לתכנן משהו. עשרה ימים זה מאד קצר ולכן תצטרכו לטוס לסולט לייק סיטי ולחזור ממנה. אפשר לעשות את זה גם מדנבר, אבל אז תבזבזו 2-3 ימים רק על נסיעות נטו וזה מיותר. בעשרה ימים, אפשר לטוס לסולט לייק סיטי, ולבנות מסלול ילוסטון נחמד שיכול לכלול את ג'קסון, קודי, אולי אפילו פארק קרייטרס אוף דה מון באיידהו וכמובן את ילוסטון והגרנד טטונס. שוב, מבחינת התאריכים, זה גבולי, אז תצטרכו לחשוב אם אתם מוכנים לקחת סיכון של טיול קר ומושלג, כולל חסימת כבישים אפשרית.

 5. מאת מני‏:

  תודה על התשובה. האמת זה נשמע יותר מידי סיכונים אבל נראה לי לא תהיה ברירה כי הויזה נגמרת ביום 23.5.15 ולפני חודש מאי זה בטוח קר מידי. בכל אופן, רציתי לדעת האם לדעתך עדיף לנחות בסולק לייק סיטי או בדנבר?? (אני דווקא חשבתי על דנבר)

 6. מאת מיכל‏:

  שלום ענת
  האם מותר לנסוע בכבישים הפנימיים של הפארק עם קראוון או שחייבים להקיף את הפארק מסביב?
  תודה,
  מיכל

 7. מאת ענת‏:

  כבישי הפארק, שתי הלולאות בצורת שמונה, פתוחים לנסיעת קראוונים (בעונה כמובן).

 8. מאת יעל‏:

  שלום רב. רציתי להסתייע בבקשה בשאלה בקשר לנסיעה ל- 4 או 5 שבועות החל מתחילת יולי. הנסיעה תתחיל בעיר ניו יורק ל- 3/4 ימים ולאחר מכן ברכב שכור לאיזור אגמי האצבעות ומפלי הניאגרה לשבוע בערך.
  הנושא שרציתי לברר הוא עניין הנסיעה למערב לכיוון הר ראשמור ולאחר מכן לפרק ילוסטון וגרנד טטון, וחזרה בנסיעה לניו יורק. האם נראה לך מסלול שכזה ? מה הן ההערות שיש לך להעיר במסלול שכזה ? מהו המסלול המומלץ לנסיעה מערבה ? ומה המסלול המומלץ בדרך חזרה מזרחה ?

  תודה רבה.

 9. מאת ענת‏:

  אם אני מבינה נכון, נשאר לך פחות מחודש לנסיעה לילוסטון וחזרה. לא ריאלי. כלומר, אפשר טכנית לנסוע את כל הדרך, לבלות שבוע באיזור ואז לנסוע בחזרה, אבל לא תספיקו לטייל יותר מדי ויש לכם הרבה שעות נסיעה – הרבה מאד – לכל כיוון. מדובר בסדר גודל של 40 שעות נהיגה לכל כיוון. כלומר, בחלוקה לשבוע, משהו כמו שבוע של שש שעות נהיגה כל יום, לכל כיוון. לחלופין, ארבעה ימים של עשר שעות נהיגה ביום. לרוב הישראלים זה לא מתאים.

 10. מאת מלי סגל‏:

  מה מרחק הנסיעה מלוס אנג'לס לילוסטון ומלוס אנג'לס ליוסימיטי.
  איזה פארק עדיף?
  מאיפה כדאי לעלות על כביש 1.
  תודה.

 11. מאת ענת‏:

  מרחקים כדאי תמיד לבדוק בגוגל מפס. מומלץ להוסיף 20 אחוז לזמן הנסיעה המצוין שם, כיון שבפועל עוצרים בדרך להתרעננות, יש פקקים וכד'.
  מלוס אנג'לס ליוסמיטי – 8-9 שעות נסיעה.
  לוס אנג'לס לילוסטון – 17-18 שעות נסיעה (יומיים)
  איזה פארק עדיף מאד תלוי בזמן שיש לכם. שניהם מדהימים. בקיץ אני מעדיפה את ילוסטון כי הוא קריר יותר. קחו בחשבון שצריך כיומיים לביקור ביוסמיטי וכ-4-5 ימים לביקור בילוסטון, אליו כדאי להצמיד גם ביקור בפארק גרנד טטונס הסמוך.
  כביש 1 מלוס אנגל'ס, אפשר להתחיל מאיזור סנטה ברברה.

 12. מאת דפנה‏:

  הי ענת
  אנחנו ( הורים עם שתי נערות וסבא ) נוסעים באמצע יולי מסן פרנסיסקו ליוסמטי , משם לילוסטון ומשם חוזרים לסן פרנסיסקן . לצורך כל הנל עומדים לרשותנו כעשרה ימים.
  כיצד כדאי לדעתך לחלקם?
  כמו כן אשמח להמלצות היכן כדאי לישון באזור הילוסטון? בשלב זה כל המלונות במחירים הסבירים שראיתי באזור ווסטילוסטון כבר מלאים- אשמח להמלצות לחלופות.
  תודה מראש

 13. מאת ענת‏:

  רוד טריפ רציני מבחינת הנסיעות. אני מבינה שאתם מתגוררים שם ולכן שווה לכם לקחת את הרכב? אחרת הייתי שוקלת טיסות פנים, כי מדובר בסדר גודל של יומיים נסיעה לכל כיוון, כפי שאתם בוודאי יודעים. בהנחה שאתם רוצים רוד טריפ, החלוקה יכולה להיות כזאת –
  יום 1 – יציאה מוקדם בבוקר ונסיעה מאד ארוכה כל היום. רצוי מאד להחליף נהגים בדרך. השאיפה שלכם תהיה להגיע עד איידהו ביום הזה, רצוי עד העיירה טווין פולס. כמובן, הבטיחות מעל הכל ואם אתם עם נהג אחד, תדאגו להפסקות אם צריך. לדעתי, אין בעיה לנהוג את זה ביום אחד, גם לנהג יחיד, אבל זה עניין אישי.
  יום 2 – ביקור בוקר בפארק Craters of the Moon. אם יש לכם זמן ואתם מתעניינים בתחום, בעיירה הסמוכה Arco יש כור גרעיני היסטורי שפתוח לביקורים. אחה"צ תגיעו לג'קסון ושם אני מציעה לכם ללון שני לילות. אני מניחה שאתם צריכים שני חדרי מוטל, אז ממליצה לכם בג'קסון ללון בכפר הסקי בעיירה, שם אפשר לשכור דירות נופש במחיר שמשתווה לשני חדרי מלון בעיר ואולי אף נמוך ממנו. את אחר הצהריים הקדישו לשיטוט בעיירה החמודה ואני ממליצה על ארוחת ערב בסגנון קאובויים, עם הופעה, – Chuck Wagon.
  יום 3 – יוקדש לביקור בגרנד טטונס. אני מציעה להקדיש חצי יום לביקור וטיול באיזור אגם ג'ני. יש מסלול פופולרי אל Inspiration point. לא קשה, יופי של נופים ואפשר את החזור לעשות בסירה באגם במחיר שווה לכל נפש. מומלץ. את חצי היום השני תוכלו לבלות באיזור ג'קסון לייק או בכפר הסקי בג'קסון, בעלייה ברכבל אל פסגות הטטונס לתצפית מאד יפה. לינה – ג'קסון.
  ימים 4-5 ילוסטון. סוגית הלינה אכן בעייתית ולדעתי אין ברירה אלא לשלם את המחיר וללון בווסט ילוסטון. אם זה מנחם אתכם, זה עדיין הרבה יותר זול ממלון ממוצע בישראל 😉 את היומיים האלו הקדישו לנקודות הבאות: יום של הלופ הדרומי: West Thumb, האגם הגדול וכמובן אולד פיית'פול והאגנים שלידו. יום של החלק הצפון-מערבי של הפארק, בדגש על אגן נוריס וממות'.

  יום 6 – נסיעה מילוסטון לעיירה קודי, מזרחית לפארק. הנסיעה עצמה מאד יפה וארוכה (אם אתם מתחילים בווסט ילוסטון) נסו לנסוע דרך הכביש של אמצע הטבעת ומשם דרך עמק היידן, לצפייה בביזונים. בקודי יש בהחלט מה לעשות, כולל הופעת אקדוחנים בערב. אני ממליצה להגיע לקודי עד הצהריים ולקנות כרטיס לקומפלקס המוזיאונים המקומי. הכרטיס תקף ליומיים, כך שאתם יכולים לבלות בהם כמה שעות, עד הסגירה, להעביר ערב בעיירה, כולל הופעת האקדוחנים וארוחת ערב וללון בקודי.
  יום 7 – להקדיש עוד כמה שעות בבוקר למוזיאונים, אם רוצים ואז לחזור לילוסטון, הפעם דרך הכניסה הצפון-מזרחית. יש לכם שם שני פאסים מרהיבים: Chief Joseph ו-Beartooth Pass (הפאס הכי גבוה בארה"ב). שניהם כבישים נופיים מדהימים ושווים נסיעה. אם ביליתם עד הצהריים בקודי, אני ממליצה ללון בעיירונת Cooke City בפינה הצפון-מזרחית של הפארק.
  יום 8 – היכנסו שוב לילוסטון, והפעם תבקרו באיזור עמק לאמאר, הקניון של הילוסטון ועמק היידן. הלינה שלכם תהיה בווסט ילוסטון, או אם יש לכם עדיין זמן וכוח, אפשר להתקדם לכיוון לינה זולה יותר באיידהו פולס.
  ימים 9-10 – נסיעה חזרה. הייתי מנסה להגיע עד איזור לייק טאהו בסוף יום 9 ואז לטייל קצת למחרת באיזור לפני החזרה לסן פרנסיסקו.
  מפת המסלול – https://goo.gl/z7QrJZ

 14. מאת אליק‏:

  שלום ענת, רק רציתי להודות לך מאד על הבלוג המ ע ו ל ה שלך
  הידע והשיתוף מדהימים שניהם

 15. מאת מוקי וינשטוק‏:

  שלום רב,
  קראתי בעיון את ההמלצות , אני ורעיתי מתכננים ביקור באה"ב בתחילת יולי שמתחיל בדנבר ונגמר בסן פרנסיסקו, 18 יום רציני לבקר בילוסטון ובגרנד קניון ,ווגס וסנט ברברה עד סן פרנסיסקו עם אזורי היין מעל יש לך מסלול ממומלץ (אני בעל חברת יין ורעיתי חובב טבע)
  תודה מראש
  מוקי

 16. מאת ענת‏:

  תודה רבה, אליק :)

 17. מאת ענת‏:

  מוקי, אתם מנסים לעשות שילוב לא פשוט, שיכלול גם ככה הרבה שעות נסיעה ולדעתי תצטרכו לדלל בו בצורה משמעותית, לפחות את כביש 1 (סנטה ברברה) ואולי אפילו יותר. סקיצה לדוגמה –
  ימים 1-3 איזור דנבר (התאקלמות + ביקור ברוקי מאונטיין פארק ובסיומו רצוי לינה צפונית לדנבר
  יום 4 – יום נסיעה מאומצת לכיוון ילוסטון והגעה לקודי (מדובר בכעשר שעות נהיגה מדנבר לילוסטון עצמה, ובכשמונה שעות מצפון לדנבר ועד קודי).
  יום 5 ביקור בקודי ולינה בקודי
  ימים 6-8 ילוסטון
  ימים 9-10 גרנד טטונס
  יום 11 נסיעה לוגאס (יום של נסיעה מאומצת)
  ימים 12-13 וגאס
  ימים 14-15 נסיעה לסן פרנסיסקו דרך יוסמיטי (עם ביקור קצרצר בפארק)
  ימים 6-18 סן פרנסיסקו

  כמו שאתה רואה, לשלב את הגרנד קניון ו/או כביש אחד יחייב אתכם בויתור על יעדים אחרים. גם ככה יש לכם המון נהיגה בטיול. דיטור לגרנד קניון "יעלה" לכם בעוד שש שעות נהיגה לפחות, וכנ"ל סנטה ברברה/כביש אחד.
  אם טרם הזמנתם טיסות, שווה לנחות במקרה שלכם בסולט לייק סיטי ולא בדנבר, זה יחסוך לכם ארבעה ימים שתוכלו להקדיש אותם לגרנד קניון ולכביש 1. אם הטיסות סגורות, לדעתי חבל לפספס את איזור דנבר. אתם ממילא נוהגים עשר שעות עד ילוסטון, לפחות תהנו קצת מקולורדו.

 18. ענת הי,
  יש לך אתר+בלוג מדהים וכך גם השאלות והתגובות המפורטות שלך. כל הכבוד. אני גם כן אשמח להשתמש בידיעותייך הרבות.
  אשתי ואני מתכננים טיול במערב ארצות הברית ואני מתלבט באשר למסלול. אשתי סובלת כאשר חם ולכן אנחנו מתכננים לצאת לפני ראש השנה (נניח ב-9 בספטמבר) ולחזור אחרי סוכות (נניח 7 באוקטובר). חשבתי להתחיל בצפון ולבקר בגליישר פארק ובילוסטון, אני מתלבט האם להוסיף גם את שני הפארקים ברוקיס הקנדיים (Banff ו- Jasper). אחר כך להמשיך (כנראה בטיסה מילוסטון) לסן פרנסיסקו, לטייל באזור גם צפונה אולי לעמק הנאפה וגם דרומה עד מונטריי, אחר כך ליוסימיטי (שכנראה יהיה די יבש) ומשם לברייס, ציון וגרנד קניון ולסיים בלאס וגאס, ומשם לטוס לארץ. האם המסלול נראה לך וכמה ימים לדעתך כדאי להקדיש לכל מקום כדי להתכנס לזמן המתוכנן? להיכן לדעתך כדאי לטוס כדי להתחיל את הטיול? (אני מבין שאני צריך להתחיל בארה"ב אם אני רוצה להחזיר את הרכב בארה"ב, כנראה בילוסטון). תודה. שלמה

 19. מאת ענת‏:

  תודה על המחמאות.
  אם חפצתם ברוקיז הצפוניים, אני ממליצה לצאת כבר באוגוסט. קחו בגדים חמים, כי גם באוגוסט מזג האוויר הוא כמו בחורף ישראלי ויכולים להיות ימים קרים, גשומים ואף מושלגים. בספטמבר אפשר עדיין לטייל במקומות האלו, אבל קחו בחשבון שבאמצע החודש מתחילים להסגר כבישים, בפרט הכביש הנופי המדהים בגליישר.
  המסלול אפשרי, אם כי אם בכוונתכם להגיע לדרום יוטה אפשר גם לוותר על הטיסה ולעשות את הכל ברכב, כשמסולט לייק סיטי תגיעו לדרום יוטה. כך יכולה להראות חלוקה כללית לזמנים, אבל אתם צריכים קרוב לחודש וחצי, ולא חודש וכאמור, להתחיל באמצע אוגוסט. קחו בחשבון שאתם מתכננים מאוחר יחסית ומבחינת לינות, יצא לכם יקר היות והלינות הזולות יותר תפוסות כבר –

  התחלה בסולט לייק סיטי
  שבוע 1: גרנד טטונס + ילוסטון + הגעה לגליישר
  שבוע 2 – הרוקיז הקנדיים
  שבוע 3 – הרוקיז הקנדיים + חזרה דרך נתיב קצת שונה לסולט לייק סיטי
  שבוע 4 – לאס וגאס, דרום יוטה ואולי פייג' או הגרנד קניון
  שבוע 5 – הגרנד קניון, יוסמיטי והגעה לסן פרנסיסקו
  שבוע 6 – סן פרנסיסקו, מונטריי וכביש אחד וחזרה מלוס אנג'לס

 20. ענת הי,
  תודה על התגובה המהירה.
  לצערי לא אוכל להאריך את הטיול מעבר לחודש האמור. אם כך אני אוותר על הרוקיס הקנדיים ואשלב אותם בטיול אחר. אצטרך לצאת ולחזור פחות או יותר בתאריכים שציינתי, בגלל מחוייבויות אחרות.
  האם עדיין את ממליצה לצאת מסולט לייק סיטי ולהתחיל בילוסטון ורק אח"כ לגליישר, או גם בגלל התאריכים, כדאי להתחיל בגליישר ולרדת כל הזמן דרומה?
  האם אני אוכל בכלל לשכור רכב במונטנה (או יוטה) ולהחזיר אותו בקליפורניה?

  תודה
  שלמה

 21. מאת ענת‏:

  אפשר לשכור רכב בסולט לייק סיטי ולהחזיר בקליפורניה, אך הדבר יהיה כרוך בתוספת תשלום. אפשרות אחת להמנע מכך היא לעשות טיול מעגלי שיצא ויחזור מלוס אנג'לס או סן פרנסיסקו. קחו בחשבון שבטיול של חודש, זה אומר קטע של יומיים בין סן פרנסיסקו לאיזור ילוסטון שהוא כמעט נטו נסיעה. יכול להיות שתעדיפו לשלם דמי החזר בין סולט לייק סיטי לקליפורניה במקום. מציעה לברר מהם בחברות השונות (כמובן, בהתאם לדמי השכירות עצמם).
  בצמצום לחודש, אני חושבת שתצטרכו לותר על הגרנד קניון ואיזור כביש 1. פשוט אין לכם מספיק זמן. תוכלו להתחיל בסיאטל או בסולט לייק סיטי. טיול כזה יראה כך –
  שבוע 1 – סולט לייק סיטי או סיאטל והגעה לגליישר (תסעו כמעט ישר לגליישר כדי להספיק להגיע אליו בזמן, עם עצירות לנגיעות בנקודות שונות בדרך).
  שבוע 2 – ילוסטון וגרנד טטונס
  שבוע 3 – סולט לייק סיטי, וגאס וזאיון/ברייס
  שבוע 4 – יוסמיטי וסן פרנסיסקו

  כמו שאתה רואה, זה טיול עמוס בנופים ובנסיעות, ולא הייתי מוסיפה שום אתר אחר. הקצב יהיה מכובד גם ככה. לחלופין, אם אתם מעדיפים קצב נינוח יותר, בחודש אחד הייתי מתמקדת או באיזור החוף (דרום או צפון החוף המערבי) או ברוקיז של ארה"ב + יוטה, בלי להגיע בכלל לקליפורניה.

  אם יש לכם עוד כמה ימים, הנה ההצעה למסלול מעגלי –
  http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=7641

 22. ענת הי,
  תודה על הכיוון. אני הולך ומתכוונן למציאות…..
  אני חושב שאקבל את הכיוון שהצעת ואאריך במספר ימים ואחזור ביום שישי 10/10/15. גם אקבל את הצעתך על מסלול מעגלי. בגלל התאריכים נראה לי שהפעם אוותר גם על Glacier National Park )-: אני חושב שאוסיף במקומו בכל זאת את הגרנד קניון.
  מה את חושבת על מסלול מעגלי מסולט לייק סיטי, צפונה לטטון וילוסטון, נסיעה ארוכה ליוסימיטי (3-4 ימים עם מעט עצירות בדרך) ומשם לאזור סן פרנסיסקו, ולאורך החוף קצת צפונה וקצת דרומה לאזור מונטריי, משם ללאס וגאס, גרנד קניון, ציון וברייס וחזרה לסולט לייק סיטי? האם נראה כי 30 יום (כולל טיסות) יספיקו בלי קצב מטורף? זה בערך 3000 מייל!
  סליחה על ה"ניג'ז" אבל אני מנסה להתגבש…
  תודה רבה
  שלמה

 23. מאת ענת‏:

  נראה לי בסדר, על פניו. בנסיעה מילוסטון ליוסמיטי הייתי שוקלת עצירה בלייק טאהו. אני מציעה לך לשים את זה על ימים, כולל זמן נסיעה בכל יום ולראות אם מתאים לכם. קח בחשבון שלזמנים שגוגל מפס נותן צריך להוסיף עשרים אחוז. בהצלחה!

 24. מאת אריק‏:

  ענת שלום,
  גם אני אצטרף לשרשרת המחמיאים על האתר- באמת מעולה!

  יש לנו 11 ימים באוגוסט לטיול עם רכב בארה״ב (לא כולל יומיים בוגאס ועוד שלושה בסן פרנסיסקו)
  נקודת יציאה – לאס וגאס. נקודת סיום – סאן פרנסיסקו.

  היינו רוצים לבקר ב
  יוטה- פארק ציון וברייס קניון.
  ילוסטון (יום נסיעה מאומץ מדרום יוטה)
  יוסימטי
  היינו גם שמחים לנסוע בכביש 1 כרמל ומונטריי לקראת ההגעה לסאן פרנסיסקו

  מהסתכלות על המרחקים זה נראה לי קצת צפוף בזמנים…
  איזה מסלול היית בונה? (אין אף אתר שהוא חובה מבחינתנו)
  על מה לדעתך אפשר לוותר?
  במידה ואנחנו נוסעים לילוסטון, מה אפשר לראות בדרך מדרום יוטה לילוסטון ולאחר מכן מילוסטון לסן פרנסיסקו?
  ישנם טיולים רגליים בני יום או יומיים מומלצים במיוחד באחד מהאזורים הללו?

  תודה מראש!

 25. מאת ענת‏:

  אריק, אכן נראה לי קצת עמוס. חוששתני שעל כביש 1 או ברייס וזאיון תצטרכו לוותר. בהנחה שתוותרו על כביש 1, אפשר כך –

  יום 1-2 ברייס וזאיון (קודם ברייס ואז הגעה ללינה בספרינגדייל, כדי שיהיה לכם יום מלא בזאיון).
  יום 3 נסיעה לג'קסון, וויומינג
  יום 4 גרנד טטונס
  ימים 5-7 ילוסטון
  ימים 8-9 נסיעה ליוסמיטי
  יום 10 יוסימיטי
  יום 11 עוד קצת יוסמיטי ונסיעה לסן פרנסיסקו

  טיולים של יומיים בפארקים לאומיים זה לא מאד טריביאלי. צריך אישורים מראש לכל לינת שטח וצריך הערכות מתאימה בילוסטון (מיכלים נגד דובים והתארגנות לגבי אחסון המזון). לדעתי, הסתפקו בטיולים יומיים, שיכולים להיות מאתגרים. העניין הוא שיש לכם רק שלושה ימים בילוסטון, ואני לא בטוחה אם תוכלו להקדיש אפילו יום מלא לטיול רגלי אחד ארוך? חפש פה בבלוג, יש המון מידע על נקודות עניין בפארקים האלו וגם הצעות למסלולי טיול באורכים שונים (חפש תחת וויומינג או קליפורניה ואז פארקים לאומיים. גם ביוסמיטי וגם בילוסטון הכנתי לנו חומר לטיולים רגליים).

  לגבי הדרך, לדעתי, התרכזו בנסיעה ותשאירו את הזמן לפארקים עצמם. עצירה טבעית היא בסולט לייק סיטי, אבל הטיול שלכם צפוף בזמן ועד כמה שאפשר, הייתי דוחפת קדימה ועוצרת בג'קסון, כל עוד אתם יכולים להגיע לשם בשעות האור. הפאס בהרים בכניסה לג'קסון מכיוון דרום ראוי לנסוע אותו בשעות האור, גם מבחינת בטיחות וגם מבחינת הנוף.

 26. מאת רעות‏:

  היי היי
  אשמח להתייעץ…
  מתכננת טיול בין 11.9-21.9. האם ילוסטון מתאים מבחינת מזג אויר?
  וקולורדו?
  תודה,
  רעות

 27. מאת שמעון‏:

  היי
  אנו שני זוגות המבקשים לעשות מסלול הכולל בתוכו שייט לאלסקה , כמו כן מבקשים גם לטיל בילוסטון פארק .
  צפי 18 יום .
  אשמח לעזרתך – מתחילים בייט לאלסקה מוונקובר ומשם המשך כיצד לדעתך כדאי ?

 28. מאת ענת‏:

  רעות, אפשר בהחלט לטייל בילוסטון בחצי הראשון של ספטמבר וגם בקולורדו. בחצי השני של ספטמבר גם אמור להיות בסדר, אבל כבר נושק לעונה בה שלג יכול להביא לחסימת הפאסים הגבוהים כמו אינדפנדס פאס. למעט זה, אין בעיה מיוחדת.

 29. מאת ענת‏:

  שמעון, שיט לאלסקה נשמע לי נפלא, אבל תצטרכו לברר כמה זמן הוא אורך, אחך אתם חוזרים מאלסקה והאם אתם מתכוונים לטייל באלסקה עצמה מעבר לשיט (לשכור רכב באנקורג' ומשם לטייל לשמורת דנאלי ועוד). 18 יום זה מעט זמן יחסית לטיול במערב. אם משלבים בו את אלסקה, אז בכלל… אישית, הייתי מתמקדת בטיול באלסקה. שיט מונקובר לאנקורג' ומשם את יתר הימים ברכב שכור באלסקה עצמה.
  ילוסטון לא בדרך ולא ליד ונקובר, כמובן. אם תרצו מאד לשלב את ילוסטון (ולדעתי לא כדאי אלא אם כן תוסיפו זמן לטיול), מדובר בטיסת פנים לסולט לייק סיטי או ג'קסון, שכירת רכב שם, טיול בילוסטון וגרנד טטונס ואז החזרת הרכב וטיסה הלאה. מבחינת טיול רכוב בין היעדים, טיול לילוסטון שיתחיל מונקובר, יקח לכם יומיים לפחות כדי להגיע ברכב מונקובר לילוסטון וגם זה בנהיגה מאומצת.

 30. מאת טל בקר‏:

  היי ענת.
  אנו שלושה תרמילאים צעירים מתכננים לבלות באזור ילוסטון וגרנד טיטון כחמישה ימים יחד ומשם להמשיך לכיוון סולט לייק סיטי ושאר השמורות.
  האם תוכלי להמליץ לנו על מסלול לשמורות אלו? ואנו מתכננים ללון על בסיס אתרי קמפינג בשמורה האם תוכלי להמליץ לנו על בסיסם?
  תודה מראש.

 31. מאת ענת‏:

  לא ברור לי המונח "תרמילאים". בארה"ב אפשר לעשות טיול קמפינג אבל בלי רכב יהיה לכם קשה מאד להסתדר. אני ממליצה בחום על רכב. קחו בחשבון שאין שאטלים בפארקים האלו והשטח ענק בגודלו. לא יודעת איך אתם מתכוונים להגיע לילוסטון, אבל תבדקו איך שוכרים שם רכב וכמה עולה להחזיר אותו ביעד הסיום.
  מה שחשוב לזכור הוא שבשמורות בארה"ב, בפרט גדולות ופופולריות, אין אפשרות ללון סתם "בשטח" בלי אישורים מראש. תבדקו באתר של הפארקים הרלבנטיים ותראו איפה אפשר ללון ואם אפשר (וצריך) להזמין מקומות מראש. לינות שטח בילוסטון, מניסיוננו המוגבל, לא צפופות (בניגוד לקמפגראונדים ליד מרכזי המבקרים). כן חשוב מאד להכיר את כללי הפארק ובפרט כללי אחסון מזון באיזורי דובים.
  מסלולים יש אינסוף. בנזוגי טייל מסלולים ארוכים גם בילוסטון וגם בגרנד טטונס. השאלה מה מתאים לכם מבחינת אורך, דרגת קושי ונקודות לינה (כאמור אי אפשר ללון "סתם" בכל מקום). ממליצה בחום להכנס לאתרי הפארקים הרלבנטיים, להתעמק בפרק המוקדש ל-hiking ולקחת מאד ברצינות הנחיות ואזהרות. אנשים נהרגים באיזורים האלו כל שנה, ולאו דווקא מתקיפות דובים. יש גם אתרים שמתמחים בביקורות על מסלולים ידועים בפארקים ושווה לבדוק גם שם.
  לגבי שאר השמורות, כיוון שציינתם סולט לייק סיטי, אני מניחה שאתם מכוונים לשמורות של דרום יוטה? כדי לסייע בבניית מסלול, צריך לדעת כמה זמן יש לכם. אגב, לא ציינתם עונה, אז שימו לב שהילוסטון וגרנד טטונס לא מתאימים לטיול לפני יוני ואחרי ספטמבר.

 32. מאת רעות‏:

  תודה רבה!

 33. מאת אייל נחום‏:

  היי

  אנחנו זוג שמגיע ב'24 ספטמבר ל-SLC ומתכננים 2 לילות בווסט ילוסטון לילה בפארק עצמו ולילה נוסף בגקסון.מבקש המלצה למסלולי טיול בלולאה הצפונית ,בלולאה הדרומית ויום בטיטון פארק

 34. מאת ענת‏:

  אייל, יש בבלוג כאן המלצות לכמה מסלולים. מעבר לזה, אתה מוזמן להתעמק באתר הפארק שכולל פירוט לגבי מסלולים רבים. אני לא באמת יכולה להמליץ ספציפית לאף אחד, היות וההעדפות שונות מאדם לאדם ומטיול לטיול. אתם תמיד יכולים להגיע לתחנת הריינג'רים הראשונה והם יסייעו לכם לבנות תכנית במקום, בהתאם לתנאי השבילים ומזג האוויר. קחו בחשבון שגם יכול להיות מאד קר בתאריכים שלכם, עד כדי כבישים קפואים ואפילו שלגים ראשונים בלילות.

 35. מאת רעות‏:

  היי ענת,

  אשמח שוב לשמוע את עצתך…

  אנחנו נוסעים בשבוע הבא לילוסטון.10 ימים.עם campervan. מתחילים בסולט לייק סיטי ומשם נוסעים לילוסטון וחזרה לסולט לייק סיטי. הייתה לי מחשבה להתחיל בצפון ועכשיו נראה לי שאולי דווקא יהיה יותר נוח להכנס מהכניסה המערבית מה את חושבת?

  שאלה נוספת, האם יש מקומות יפים במיוחד לעצור בדרך מסולט לייק סיטי לילוסטון?

  האם בחזור מילוסטון לסולט לייק יש כביש אחר שיהיה מעניין לנסוע בו?

  (מתכננים לנסוע גם לטיטון עם עצירה בג'קסון)

  תודה רבה ושבוע טוב! (-:

 36. מאת הדר‏:

  שלום ענת,
  אנחנו זוג מעוניינים לטייל במערב ארהב החל מהשבוע האחרון של יוני כשלושה שבועות בעיקר בשמורות הטבע, לשלב גם הליכה, להימנע מנסיעות ארוכות מידי. בתום הטיול לחזור לניו יורק לכ 5 ימים. קראתי את החומר ושמורת הילוסטון הכי מעניינת ומושכת אותי ואיני מעוניינת לוותר עליה.
  מבקשת לשאול היכן כדאי לנחות, אילו שמורות אפשר וכדאי לשלב בנוסף
  רוצים גם לבקר בסן פרנסיסקו ולנסוע בכביש אחת (אפשר בחלקו).
  אודה לך מאוד על התייחסותך,
  הדר

 37. מאת ענת‏:

  סליחה על האיחור במענה. רק אתמול נחתנו בארץ אחרי שישה שבועות בארה"ב.
  אם שלושת השבועות כוללים את חמשת הימים בניו יורק, זה קצת צפוף מדי. בהנחה שלא, נעבור לסעיף הנסיעות הארוכות. אינני יודעת מה נחשב נסיעות ארוכות בעיניכם. קשה מאד, עד בלתי אפשרי לטייל במערב בלי נסיעות של לפחות כמה שעות כל פעם מנקודה לנקודה. נסיעה של 5 שעות נחשבת נסיעה קצרה במונחים של מערב ארה"ב, ולכן אצא מנקודת הנחה שזה אורך נסיעה מתאים (אם לא, אפשר כמעט לוותר על טיול במערב…).
  אם נסיעה ארוכה יותר מרתיעה אתכם, אז לשלב את ילוסטון וסן פרנסיסקו תוכלו רק באמצעות טיסת פנים. במקרה כזה, טוסו לסולט לייק סיטי, משם סעו ובקרו בילוסטון ובפארק גרנד טטונס הסמוך. אין אפשרות לבקר בפארקים לאומיים נוספים בלי נסיעות ארוכות יותר, סורי. תצטרכו לחזור לסולט לייק סיטי לטיסה (או לחלופין לשלב עוד טיסת פנים מאחת הערים הקטנות יותר מסביב לילוסטון, כמו בוזמן במונטנה). טוסו מאיזור ילוסטון לסן פרנסיסקו, שם תוכלו להקדיש כשבוע לביקור בעיר + גיחה של 2-3 ימים לצפון כביש 1. כדי לנסוע את כל הקטע בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס בכביש 1 צריך כעשר שעות נסיעה, אז תחליטו עם הולכים על זה (עם פיצול ללינה בדרך), או לא. אם לוס אנג'לס לא על הפרק, אין סיבה מיוחדת לטעמי לנסוע את כל כביש 1 בין ס"פ לל"א. אפשר בהחלט להסתפק בנופי ביג סר שליד סן פרנסיסקו. בנסיעה של חמש שעות מזרחה תוכלו להגיע גם לפארק יוסמיטי שכדאי מאד מאד לשלבת אותו בעונה הזו. זה נראה לי די והותר לשלושה שבועות :)
  אם תחליטו שאתם בכל זאת משלבים נסיעות ארוכות, אפשר לחשוב על מסלולים אחרים, כאלו שלמשל ישלבו את הפארקים של דרום יוטה. במסלול כזה, תנחתו בסולט לייק סיטי, תקדישו כחמישה ימים לביקור בילוסטון וגרנד טטון, משם בחזרה דרך סולט לייק סיטי לפארק ברייס וזאיון. משם, דרך לאס וגאס לפארק יוסמיטי, ולסיום, סן פרנסיסקו, עם נגיעות של צפון כביש 1 באיזור מונטריי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים