פארק ילוסטון

ילוסטון הוא הפארק הלאומי הראשון של ארה"ב (נוסד בשנת 1872) ולמעשה בעולם כולו. הפארק ידוע במגוון הנופי העצום שלו, הכוללים מאפיינים גיאו-תרמיים יחודיים ובעלי חיים רבים. הפארק משתרע על שטח של כ-9000 קמ"ר שבהם אגמים, מפלים והרים. מרבית הפארק (96% ממנו) נמצאים בשטח מדינת וויומינג, שלושה אחוזים נמצאים בשטח מונטנה ואיידהו זכתה באחוז אחד.

האיזור פעיל מאד מבחינה וולקנית ויש מדענים רבים שצופים ש"קדרת" ילוסטון – הקלדרה המפורסמת המכונה סופר-וולקנו – עלולה להתפרץ בעוצמות שיחריבו איזורים שלמים בצפון מערב אמריקה. הפעילות הוולקנית באה לידי ביטוי בשלל הגייזרים והבריכות המבעבעות בפארק.

הפארק ממוקם על הקונטיננטל דיוויד (Continental Divide), קו פרשת המים של צפון אמריקה. הנהרות שבצידו המערבי, כמו נהר הסנייק, זורמים לבסוף אל האוקיינוס השקט, בעוד שהנהרות שבצידו המזרחי, כמו נהר הילוסטון מתנקזים את האוקיינוס האטלנטי (דרך מפרץ מקסיקו).

מדי שנה מגיעים כשני מיליון תיירים אל פארק ילוסטון, רובם בעונת הקיץ לאחר הפשרת השלגים.

כדי להתמודד עם גודלו העצום של הפארק, מקובל לחלק את הביקור בו למספר איזורים, או קטעי כביש. לפארק חמש כניסות עיקריות ובמרכזו מעין ספרת 8 – שתי לולאות כבישים המחוברות ביניהן:

לולאת ה-8 של פארק ילוסטון

אורכו של כל "חצי שמונה" כזה הוא כמאה וחמישים קילומטר ובחלקים רבים המהירות מוגבלת מאד, הן על ידי חוקי הפארק והן על ידי העומס בכבישים, של בני אדם וחיות.

רשימת "עשרת הגדולים" של ילוסטון

הרשימה לקוחה מתוך http://www.yellowstone.net/topten/, הוספתי קצת פרטים והושבתי על מפה (המפה מופיעה בתחתית המפה, אחרי הפירוט):

1. הזקן הנאמן – Old Faithful

הגייזר המפורסם ביותר בעולם, מתפרץ פעם בשעה וחצי בערך ומושך קהל צופים המחכים להתפרצות מנקודות שונות. הוא נמצא באגן הגייזרים העליון ומומלץ לבקר את הגייזרים השכנים שלו וכן לסייר במסלול Morning Glory Pool באיזור, המוביל אל בריכות גיאותרמיות נוספות.

זהירות ספויילר… התפרצות של הזקן הנאמן:

2. הקניון הגדול של הילוסטון – Grand Canyon of the Yellowstone

גם לילוסטון יש גרנד קניון משלו והוא מתהדר במפלים מרשימים. נקודת התצפית הידועה צופה על המפלים התחתונים. ניתן גם ללכת ברגל אל שפת המפל למבט קרוב יותר. יש הרבה סירטונים אבל אהבתי את זה בגלל העברית שנקלטה במקרה בהתחלה. מישהו מכיר?

3. עמק היידן – Hayden Valley

דרומית למפלי הקניון הגדול, הכביש עובר בתוך עמק היידן, לאורך נהר הילוסטון. איזור זה נחשב לאחד האיזורים הטובים לצפייה בבעלי חיים בילוסטון. אורכו של העמק הוא כ-11 ק"מ. זה המקום לחפש בו עדרי ביזונים, אלקים (איילים) ולפעמים דובים ואפילו זאבים המזנבים בהם. הנסיעה בכביש איטית מאד ואין שבילי טיולים רגליים, כדי לא להפריע לבעלי החיים. הביזונים עולים על הכביש ומתקרבים לרכבים. מומלץ להקפיד פה על כללי המרחק הבטוח ולזכור שמדובר בחיית בר בלתי צפויה ששוקלת כמעט טון…

4. המעיינות החמים בממות' – Mammoth Hot Springs

טראסות שנוצרו כתוצאה מזרימת מי מעיינות חמים, המצויות באיזור הצפון-מערבי של הפארק. המים הותירו משקעי מינרלים שיוצרים עושר מיוחד של גוונים בטראסות. לא בכל שנה יש זרימה משמעותית והדבר יכול להשפיע על הטראסות. באיזור הזה נמצא גם אחד ממרכזי המבקרים הגדולים בו מוקרנים גם סרטים ויש תצוגה על הפארק.

5. אגם ילוסטון – Yellowstone Lake

אגם ענק בחלקו הדרום-מזרחי של הפארק. לאגם גדות מפורצים ההופכים את קו החוף שלו לארוך במיוחד. בחלקו המערבי נמצא "האגודל המערבי" – West Thumb – המהווה איזור בפני עצמו (ר' מס' 10 ברשימה זו).

6. אגן נוריס – Norris Geyser Basin

אחד האיזורים הפופולריים בפארק לצפייה במאפיינים גיאו-תרמיים. מומלץ להגיע בשעות הקרירות של הבוקר, אז המקום אפוף התפרצויות אדים. במקום מסלול הליכה מוגבה ונוח מאד בין בריכות גיאו-תרמיות צבעוניות וכן מספר גייזרים מפורסמים, ביניהם הגייזר הגבוה בעולם, ה-Steamboat. ניתן להתעדכן במרכזי המבקרים בפארק בזמני התפרצות הגייזרים הצפויים באותו היום.

7. עמק לאמר – Lamar Valley

עמק נוסף שייחודו בתצפיות בבעלי חיים, הממוקם מחוץ ללולאת השמונה, לכיוון היציאה הצפון-מערבית מהפארק.

8. מפלי טאואר – Tower Falls

מפלים מרשימים בצידו הצפון-מזרחי של הפארק. ניתן להגיע לנקודת התצפית בהליכה קצרה וגם לרדת לבסיס המפלים.

9. אגן הגייזרים התחתון ואיזור המעיינות הצבעוניים – Lower Geyser Basin / Fountain Paint Pots
איזור פעיל מאד מבחינה גיאו-תרמית שאפשר לראות בו שלל גייזרים וגם מעין שלוליות בוץ מפעפע שמנוניות למראה, חלקן צבעוניות.

10. אגן הגייזרים ב"אגודל המערבי" – West Thumb Geyser Basin

האגודל הוא של האגם, ושם נמצא איזור זה. ניתן לשלב באיזור תצפית על האגם עם ביקור באיזור מפעפע נוסף בפארק שהוא כולו סופר-וולקנו.

לחיצה פותחת את המפה בגוגל

הכנתי דף נפרד עבור מסלולי טיולים רגליים בילוסטון

תכנית טיול לחמישה ימים בילוסטון

דף עם סרטוני הדרכה לפארק –

http://www.visitmt.com/national_parks/yellowstone/video_series/

83 comments

 1. הי ענת איפה יש זיקוקים בממות לייקס?
  דבר נןסף ב 4 אנחו כבר בדרך לממות.. החגיגות הם בטח בערב.. לא? ועוד דבר אנחנו מאוד רוצים בוואגס להספיק גם את כל המלונות האטרקטיבים לראות וגם שופינג בוולאמרט ובאוטלט ואם יהיה זמן אז גם סכר הובר ווגאס אנחנו מגיעים בחמישי בצהריים אם אנחנו יוצאים מברייס כי בעצם זה ארבע שעות נסיעה אם הבנו נכון .. מה שמשאיר לנו שוב את חמישי חצי יום שישי שבת וראשון בווגאס וזה לא המון במיוחד שבשבת אנחנו די מוגבלים . כל טוב

 2. תוןדה רבה ענת, שכחתי לציין שאנחנו מתכוונים לרוקי'ס הקנדים ולילוסטון. ולא לרוקיס האמריקאים. קראתי שהפארקים פתוחים כבר במאי ולכן הנחתי שתחילת יוני זה זמן מתאים לשני האתרים. ( ילוסטון והרוקיס). אם יש לך אינפורמציה לגבי היכן להתחיל את הטיול מבחינת ההגעה איזב שדה תעופה הוא הקרוב ביותר? והאם יש במקום חברה להשכרת רכב. האם מספיק 7-8 ימים לכל פארק לאחר ההגעה. ובכלל מה את מציעה לנו לראות. בכל אחד מהפארקים כעדיפות ראשונה. שוב תודה.

 3. לדעתי, מסלולי ההליכה בזאיון שווים יותר מאלו שבברייס ובטח יותר מהגרנד קניון (אלא אם כן ממש עושים מסלול למיטיבי לכת בגרנד). הרבה אנשים מתאכזבים מהגרנד, כי הביקור בו זה בעיקר תצפיות מלמעלה. אם יש לכם תקציב לסיור במסוק, יש סיורים כאלו שיוצאים מוגאס. ברכב לא תוכלו לשלב במתאר הנוכחי, אלא על חשבון ימים שתורידו במקום אחר (צריכים לפחות יומיים בשביל לשלב את הגרנד).
  לדעתי, אין "חובה" בטיולים. בספארי בסן דייגו לא הייתי, אבל בגן החיות הייתי פעמיים. לא יכולה להגיד לך שזה חובה. ממה שקראתי על הספארי, גם לא תמיד יוצא מוצלח (רואים את החיות מרחוק) והוא די יקר. עולם הים, הרבה אנשים בוחרים לא לבקר שם, בעקבות הסרט בלאקפיש. לדעתי המקום בכיוון של סגירה, לפחות מבחינת ההופעות של היונקים הימיים. ממליצה לכם לשקול ביקור באקווריום במונטריי במקום ולוותר על עולם הים.

  לגבי העיירה הנחמדה בין לוס אנג'לס לסן דייגו, אני מניחה שאתה מתכוון לחוף כלבי הים ב-La Jolla. עצירה של חצי שעה, גג שעה. חביב, אבל לא חובה. בכלל, אין חובה בדברים האלו. לטעמי, סן דייגו ולוס אנג'לס מאד נגישות, ואילו להגיע לאיזור ילוסטון קשה יותר, אז הייתי נותנת יותר ימים שם.

  מה שלא תבחרו, אני בטוחה שתהנו!

 4. לגבי אירועי ה-4 ביולי בממות' –
  https://www.cityconcierge.com/mammoth-lakes/stories/4th-of-July-in-Mammoth

  אפשר לחפש תמיד ברשת, לגבי כל עיירה. נהוג לעשות מצעד parade בבוקר + זיקוקים בערב.

  רחלה, הפארקים אכן פתוחים במאי, אבל קר ומושלג במקומות הגבוהים. יש כבישים שנפתחים רק ביולי, אז קחו בחשבון. חוץ מזה, לא צריכה להיות בעיה.
  מציעה לך לקרוא על עוד סיפורי טיולים בפורום צפון-אמריקה של למטייל. בגדול, כדאי לעשות מסלול מעגלי שיאפשר לקחת ולהחזיר את הרכב בארה"ב, רצוי באותו לוקיישן, אחרת יש תוספת תשלום משמעותית. לחלופין, לפצל את הטיול לשני חלקים ולשלב טיסות. אין סיבה מיוחדת לשלב דווקא את הרוקיז הקנדיים עם ילוסטון. אפשרי, אבל זה הופך את הטיול לקצת יותר מורכב לוגיסטית, מבחינת החזרת הרכב. בעיקרון, רכב שוכרים או בארה"ב, או בקנדה. רוב החברות לא מאפשרות לקחת באחת מהמדינות ולהחזיר באחרת. שלושה שבועות, זה טיפה צפוף למה שאתם רוצים לעשות. עדיף חודש לפחות. לדעתי, ראוי להקדיש לרוקיז הקנדיים מינימום של עשרה ימים. כדי לעשות לופ שיכלול את ילוסטון, הרוקיז הקנדיים ויחזור לנקודת המוצא, אתם צריכים קצת יותר משלושה שבועות. משהו כזה –
  יום 1 נחיתה בסולט לייק סיטי
  ימים 2-7 גרנד טטונס וילוסטון
  יום 8 נסיעה לגליישר
  ימים 9-11 גליישר
  יום 12 נסיעה לרוקיז הקנדיים
  ימים 22-12 רוקיז קנדיים
  ימים 23-28 חזרה לסולט לייק סיטי עם עצירות בדרך (המסלול יהיה שונה בחזור, כדי לגוון)

  לחלופין –
  9 ימים: טיסה לסולט לייק סיטי – שבוע בילוסטון וגרנד טטונס וחזרה לסולט לייק
  11 יום: טיסה לקלגרי וסיבוב מעמיק ברוקיז הקנדיים

 5. הי ענת תודה רבה על התגובה המהירה כמו תמיד
  העירה שהתכוונו לעצור בה לונג בייץ הבנו שמאוד יפה שם ויש מה לראות ?
  לגבי עולם הים בסאן דייגו זה לא אותו דבר כמו באורלנדו ? איך ניתן לבדוק האם זה סגור או פתוח ?
  ג. במקום ספארי מקסימום פארק בלאבוה
  ד. לא הבנתי שלושה וחצי ימים בילוסטון לא מספיקים לטעמך ?
  ה. לגבי ציון נקבל החלטה אנחנו בלחץ של שלושה וחצי ימים בלאס וגאס לקניות וגם להסתובב בבתי מון
  ו. האם יש לך מושג בבקשה מה המרחק בקו אווירי מסולט לייק סיטי ללוס אנגלס לעניין השכרת הרכב ? אשמח לתגובתך תודה וכל טוב

 6. סליחה שהפעם התגובה פחות מהירה. היה שבוע עמוס כאן 🙂
  1. לונג ביץ' לא נחשבת עיירה מיוחדת. לא יודעת מה יש לראות שם. כל איזור החוף יש בו עיירות חביבות אבל לא אטרקציות תיירותיות.
  2. עולם הים יהיה פתוח. זה באמת דומה לזה שבאורלנדו (אותה רשת) ושניהם נתונים תחת ביקורת בגלל ניצול הלוויתנים והדולפינים במופעים.
  3. פארק בלבואה ממש לא משתווה לדברים האחרים שתראו. לא באותה ליגה בכלל. זה פארק חביב וביקרתי בו כמה פעמים, אבל לא יותר מחביב.
  4. שלושה וחצי ימים זה בסדר. עדיף יותר. רק תוודאו שאלו באמת שלושה וחצי ימים שאתם יכולים לנסוע בהם (מבחינת שמירת שבת)
  5. בהחלט אפשר להחליט לגבי זאיון במקום.
  6. אפשר לבדוק מה המרחק האווירי, אבל מה שחשוב יותר זה לשאול בחברות השכרת הרכב. לא כל החברות עובדות לפי מרחק בקו אווירי. מציעה לכם להרים טלפונים לכמה חברות ולהתחיל לברר. אישית, אני מזמינה דרך rentalcars.com בדרך כלל. עד היום היו להם את המחירים הכי זולים בשבילנו. צריך להתקשר כדי לברר לגבי קנסות החזרה בלוקיישן אחר.

 7. הי תודה רבה על תגובתך הכל בסדר גמור מודים לך מאוד
  לגבי פארק בלבואה ההתעניינות יותר היא לגבי המוזאונים האם יש לך מושג לגבי מוזיאון החלל ומוזיאון המדע האם כדאי ומיוחד שם ?
  כל טוב ושבוע נפלא

 8. הי ענת מה נשמע ?
  אנחנו עדין מתלבטים ונשמח לשמוע האם כדאי לנסוע ישירות ביום אחד מגקסון לברייס או להתקדם כמה מאות קילומטרים אחר כך ולחפש יעד לשינה . האם יש מספיק מוטלים בדרך שניתן למצוא ללא קושי ? ובכלל המסלול שבנינו הוא הגיוני לשלב את ילוסטון עם קילפורניה ? האם את מכירה אנשים שעשו אותו או שאנחנו הראשונים שעושים שילוב כזה ?
  אשמח לתגובתך יום נפלא וחודש טוב

 9. הי ענת ברשותך עוד שאלה אחת לגבי הדרך בכביש 1
  אנחנו בלילה הראשון עושים חחנת עגינה במונטריי א. מכיוון שזה ביולי האם יש טעם לעשות שייט לוויתנים מה הסיכוי לראות בתקופה זאת לוויתנים
  לאחר מונטריי אנחנו ממשיכים וחשבנו לעצור בלילה השני במורו ביי השאלה שלי האם נספיק באותו יום גם את טירת הרסט או שכדאי לבטל את הלינה במורו בי ולישון בסן סמיון עם רוצים להספיק את הטירה ולמחרת עד לוס אנגלס לעשות בבוקר את מסלול הטירה להמשיך למורו ביי ומשם ללוס אנגלס אשמח לחוות דעתך המון תודות על הכל

 10. סליחה על העיכוב, רפי. אנסה לענות.

  1. לגבי נסיעה ישירה מג'קסון לברייס. קשה לענות על השאלה הזאת. אם מדובר בשני נהגים שיכולים להתחלף ויש לכם נכונות ליום של נסיעה ארוכה כל כך (סביר להניח שיותר מעשר שעות, יותר לכיוון 12), אני הייתי הולכת על זה. יוצאים בשבע בבוקר ובשבע בערב אתם ביעד. נהגתי ימים כאלו ארוכים גם בלי להתחלף עם נהג נוסף, אבל מן הסתם זה לא מתאים לכל אחד.
  מוטלים יש, השאלה מה הגמישות שלכם במחיר. ברגע שמתקרבים מאד לברייס, המחירים מתחילים לעלות. שווה לדעתי לתכנן על לינה ב-Panguitch שהמחירים בה סבירים יותר. למחרת תשלימו את חצי השעה האחרונה ותגיעו לטייל בברייס בבוקר.
  אבל שוב, אין לי ולא יכולה להיות לי תשובה חד-משמעית לשאלה. זה ממש תלוי בכם. יש משפחות שבשבילן נסיעה של יותר מארבע שעות ביום זה מוגזם.

  2. אנחנו שילבנו ילוסטון וקליפורניה לפחות פעם אחת. שילבנו גם הרבה יעדים "מוזרים" אחרים 😉 מצד שני, היה לנו זמן וניסיון בשטח. שוב, אישית, לדעתי, זה שילוב סביר מאד. הוא כן עתיר נהיגה ולכן לא מתאים לכל אחד. אני הייתי נהנית ממנו.

  3. שיט לוויתנים אפשר לעשות במונטריי בכל יום בשנה. בכל עונה יש לוויתנים מסוגים אחרים. אין שום בעיה ביולי.
  4. טרם ביקרתי בטירת הרסט. להבנתי מדובר בשעתיים-שלוש של ביקור. אישית, בהתחשב במקומות המהממים שתהיו בהם בטיול, לא הייתי מבזבזת יותר מדי זמן על כביש 1, אבל שוב, כל אחד והעדפותיו. אם תספיקו או לא, תלוי בשאר התכנון לכביש 1.
  הייתי כן מושיבה את זה על לוחות זמנים מסודרים, בודקת מה נקודות העצירה שלכם בין מונטריי לטירת הרסט וכמה זמן תרצו להקדיש לכל אחת מהן, מחשבת זמני נסיעה (בתוספת 20% ספייר) ורואה אם זה מתכנס או לא.

 11. הי ענת המון תודה לך . בעקבות אנשים שהלחיצו אותנו ואמרו לנו שאין סיכוי שנגיע לברייס ביום אחד אלא "בארון מתים " אנחנו ב 27 ביוני נקדיש חצי יום לגרנד טיטון : אשמח לקבל המלצות איך לנצל אותו על הצד הטוב ביותר ומשם נמשיך לכיוון ברייס כאשר נתעייף נחפש מלון בדרך . ב 28 נמשיך לכיוון ברייס יש לנו שם מוטל שהוזמן מראש ברייס קניון ריזורט אם שמעת עליו …. ב 29 נקדיש חצי יום לטיול בברייס ומשם אשמח לקבל את עצתך מה כדאי לעשות להמשיך לכיוון ווגאס או להזמין מקום בציון ללון שם ולמחרת להקדיש כשלוש שעות על הבוקר לפני נסיעה לוואגס (לא יותר מזה כי אנחנו לחוצי ווגאס ) או האם כדאי לוותר על ציון אנחנו לא עושים מסלולים מטיבי לכת ולנסוע ישירות לווגאס ולשלב את סכר ההובר …אשמח לעצתך תודה רבה רבה וחג פורים שמח

 12. "בארון מתים"?? לא נסחפו בכלל. אתה מוזמן לבשר להם שבארה"ב מקובל לגמרי לנהוג 12-14 שעות ביממה ואפילו יותר. מניסיון אישי, זה לגמרי אפשרי.
  אבל סבבה גם לפצל.
  מה לעשות בגרנד טטונס, תלוי מה כבר תכננתם לעשות שם קודם. לא חסר מה לעשות. אם לא טיילתם עדיין בג'ני לייק, אז זה יעד מצוין. ג'קסון לייק קצת רחוק לכיוון ההפוך שלכם, אז אותו כדאי לבקר בדרך מילוסטון לג'קסון.
  אופציות נוספות בג'קסון: לעלות ברכבל לגרנד טטונס למעלה ו/או לטייל באיזור אחר בדרום הפארק. אפשר תמיד גם להסתובב קצת בג'קסון עצמה, מתאים לשעה של טיול נינוח.

  פארק זאיון עמוס יחסית. אני חושבת שבהחלט שווה לראות אותו ואפילו להשקיע בו יותר מכמה שעות. אני תוהה אם שלוש שעות בכלל כדאי. בפארק צריך עוד לחנות (אם תגיעו אחרי השעה עשר בבוקר, החניה זה לא עניין טריביאלי ואולי תצטרכו לחנות מחוץ לפארק וללכת ברגל), לעלות על שאטל, לנסוע לתוך הפארק, לרדת להסתובב קצת לתצפיות, לחזור לשאטל, לחזור לחניה. זה אפשרי בהחלט, אבל יכול להיות לחוץ קצת. מצד שני, הדרך הנופית מברייס לוגאס דרך פארק זאיון, שווה בעצמה את הנסיעה. אתם יכולים להתחיל בנסיעה, וכשתגיעו לפארק עצמו (תעברו בתוכו בכל מקרה), תראו לפי השעה והחשק.
  אני לא אובייקטיבית, אבל לדעתי האישית, זאיון שווה הרבה יותר מוגאס או מסכר הובר.
  אגב, אם תסעו במסלול המהיר לוגאס, דרך cedar city בכביש 15, כדאי לפחות להכנס לכניסה של Kolob Canyons. זה החלק הפחות ידוע של זאיון. נופים משגעים, מעט מאד הליכה והרבה פחות עמוס מזאיון עצמו. גם אין פה עניין של שאטלים ואתם עם הרכב כל הזמן וגמישים יותר בזמנים.

 13. המון תודה רבה וחג פורים שמח לך ולמשפחתך
  רק דבר אחד לא הבנתי אשמח להבהרה אנחנו מגיעים לילוסטון מסולט לייק סיטי את ממליצה לעצור בדרך מסולט לייק קודם בגקסון ואחר כך להמשיך לילוסטון וביום שאנחנו עוזבים את ילוסטון לעשות את אגם ג'ני והרכבל של גקסון הבנתי נכון ? או רק את גרנד טיטון ומשם להמשיך לכיוונוו דרך איפה דרך אגב כדאי להתחיל את המסע לכיוון ברייס מהי הדרך המומלצת בעייניך ?
  כל טוב והמון תודה שוב עזרת מאוד מאוד

 14. סליחה ענת שאלה נוספת האם ניתן לדעתך לעשות את ברייס ואת kolob canyon באותו הייום ולהמשיך ללינה בלאס וגאס או כדאי לפצל לעשות יום מלא בבריס לישון בסידר סיטי ולמחרת לעשות את המסלול שהמלצת עליו ובאמת לפי התמונות נראה מדהים . כמו כן כדאי להזמין מקום לינה מראש או להתנייד ולא תהייה בעיקרון בעיה למצוא מקום לינה ? המון תודה מכל הלב ושבוע נפלא

 15. אני לא זוכרת לגמרי את המסלול שלכם. לא זכרתי שאתם מגיעים מסולט לייק סיטי לילוסטון. היות וכך, אתם בעצם עוברים פעמיים באיזור הגרנד טטונס. לא ממש משנה איך תחלקו את המקומות. גם אין פה "חובה" לגבי אף אחד מהאייטמים ואתם יכולים לזרום עם מזג האוויר ועם החשק.
  בין ג'קסון לברייס, הייתי פשוט הולכת עם הדרך הקצרה ביותר שה-GPS מציע. זה אומר לנסוע עם כביש 15 עד לפנייה לכביש 20 לכיוון העיירה פאנגוויץ'. אין יותר מדי מה לעשות בדרך (אם כי כן יש קטעי נוף יפים, מיד אחרי היציאה מג'קסון ואחר כך, כשמתקרבים לברייס).
  האם תוכלו להספיק את ברייס + קולוב ביום אחד ולסיים בוגאס? זה תלוי איפה לנתם לילה קודם. אם מתחילים בבוקר קרוב לברייס (נניח בפנגוויץ') נוסעים כשעה לברייס, מבקרים בפארק כשעתיים (בלי לעשות את המסלול הרגלי שיורד בין ההודוס) ומשם לוגאס, עם עצירה של חצי שעה עד שעה בקולוב קניונס. בהחלט אפשרי ביום אחד.
  אם תחליטו ללון בסידר סיטי ויהיו לכם כשעתיים "אקסטרא", הדרך היפה יותר מברייס לסידר סיטי עוברת בכביש 14 הנופי. אפשר אפילו עוד טיפונת להאריך ולשלב ביקור ב-Cedar Breaks National Monument. מזכיר קצת את ברייס, אבל עם הרבה פחות מבקרים ובתוספת של עצי אורן עתיקים. ממש לא חובה, אבל אם במקרה יוצא לכם לנסוע בנתיב הזה, זה מסלול יפה. בסופו של דבר, יוטה יפהפיה וקשה לבחור בדרך מאד לא יפה 😉 ואם לחדד, הכביש הכי נופי ויפה בין הצד של ברייס לוגאס, הוא בסופו של דבר כביש 9 שעובר דרך פארק זאיון.

  אני מקווה שאני לא מבלבלת אותך יותר מאשר עוזרת. באמת שזה לא קריטי מה יהיה סדר הדברים או בדיוק באיזו דרך תבחרו. צריך הרבה זמן כדי לראות את הכל, ואני כותבת מניסיון מצטבר של שבועות, גם באיזור ילוסטון וגם בדרום-יוטה. בסופו של דבר, הכל יפה וחוויתי.

  לגבי הזמנת לינות, קשה לי להגיד לך. זה תלוי בהרבה גורמים, כמו למשל כנס באותה עיר שאולי נפלתם עליו, למשל. מאד תלוי גם בנכונות שלכם להתגמש, לשלם יותר על לינה ספונטנית, או לנסוע עוד חצי שעה לעיירה הבאה. אני תמיד מתרגשת כל כך לפני טיול, שאני נוטה להזמין לינות לפחות לחודש הראשון שלו. אחר כך, נכנסים לקצב ולשלווה של הטיול וכבר פחות לחוצים ומוכנים יותר להתגמש על הדרך. מצד שני, כשמדובר באתרים מבוקשים, ליד פארקים לאומיים גדולים, או בחג או סופ"ש, אני יותר נזהרת. אין פה כלל אצבע שנכון תמיד ולכולם.

 16. המון תודה רבה לא בילבלת בכלל הלינה לילה קודם היא בברייס עצמה במוטל שנקרא ברייס קניון ריזורט נמצא בברייס קניון עצמו . זא אם הבנתי נכון אפשרי לעשות כמה שעות את מסלול גני המלכה ומשם להמשיך לפי עצתך ולהגיע באותו יום גם לווגאס ללינת לילה ? המון תודה לך

 17. הי ענת בדקנו והלן האפשרות שהרכבנו נישמח אם תאשרי שזה סביר :או אם יש לך הערות / ברייס לינה במלון בברייס קניון עצמו ב 28 בלילה בבוקר 29 ביוני טיול במסלול גני המלכה נסיעה לכיוון קולוב קניון ולינה ב מלון days inn hurricana

  zion national park
  ולמחרת המשך נסיעה לכיוון לאס וגאס …תודה וחג פורים שמח

 18. לא בטוחה שהבנתי את השורה של זאיון נשיונל פארק. אתם כן מתכוונים להכנס לפארק, אחרי לינה בהוריקיין? זה אפשרי. הפארק זה בערך חצי שעה נסיעה מהוריקיין, ונסיעה נחמדה וכיפית, עם נופים יפים. תזהרו בסיבובים ותהיו סבלניים אם יש רכבים איטיים. תצאו מהפארק בסביבות ארבע ותוכלו בלי בעיה להגיע לוגאס באותו ערב.

  רק לסכם, כדי לוודא שאנחנו מדברים על אותו דבר –
  28 – הגעה לברייס בערב
  29 – טיול בברייס ונסיעה דרך כביש 15 לקולוב קניונס ומשם ללינה בהוריקיין.
  30 – ביקור בפארק זאיון ובסוף היום נסיעה לוגאס.

  קחו בחשבון שההמלצה של רוב האנשים (ואני לא מתנגדת אליה בכלל), היא להגיע מברייס לזאיון דרך הפארק, דרך מאונט כרמל ג'אנקשן ומשם כביש 9. יש לכם למעשה שלוש אלטרנטיבות ליום של ה-29 –
  1. נסיעה דרך כביש 15 וקניון קולוב במסלול הזה: https://goo.gl/maps/uQtUXHZR9cQ2
  2. נסיעה ארוכה יותר שתשלב גם את האיזור היפה של כביש 14 ואת קניון קולוב – https://goo.gl/maps/exVJSCTKzET2
  3. לוותר על קולוב ולהכנס דרך זאיון – https://goo.gl/maps/QNGdvfRMQ492
  במקרה כזה, אתם חוזרים על עקבותיכם למחרת. לחלופין, הגיוני יותר לקחת לינה בספרינגדייל (אבל הרבה יותר יקר ברוב המקומות).

  הוריקיין עיירה חביבה ומשעממת להפליא 🙂 בשטאנץ האמריקאי של המערב, שטוחה מאד, עם רחוב ראשי של בתי מלון, פאסט פוד וקצת רשתות. יש בה וולמארט ביציאה המערבית, אם זה משהו שמדבר אליכם לערב. אם תגיעו אליה מאד מוקדם ותרצו לעשות משהו טיפה יותר מעניין, תצטרכו לקפוץ מעבר לכביש 15 לסיינט ג'ורג', שם יש כנסייה מורמונית נחמדה ורחוב היסטורי ראשי. בהחלט לא חובה, אבל אם אתם באיזור.

 19. הי רב תודות לך ותודה ענקית על כל העזרה ..לסיכום כן 28 ברייס לינה וטיול חצי יום בברייס ונסיעה לקולוב קניונס …רק לינה איפה כדאי ולמחרת על הבוקר נסיעה ישירה ללאס וגאס
  בקיצור איפה לדעתך הכי כדאי ללון באותו יום של ה 29 אחרי ברייס וקולוב קניונס ומהי הדרך היפה ביותר לעשות זאת בלי ציון על ציון נוותר לגמרה שהות במלון לינה ולמחרת ווגאס
  וכן וולמארט מדבר אלינו המון איפה הוא נמצא ? אם הבנתי נכון לא רחוק ממלון שם שנקרא QULITY INN .?
  אודה לך מאוד אם תעזרי לנו לסדר את היום ה 29

 20. אז אתם לא הולכים לזאיון. אם ככה, אין טעם ללון דווקא בהוריקאן. חבל על הערב בזה.
  שתי אופציות –

  1. נסיעה דרך זאיון –
  https://goo.gl/maps/jvAKx8sbWCk
  08:00 תחילת סיור בברייס
  12:00 יציאה מברייס ונסיעה דרך זאיון
  14:30 עצירה בזאיון לתצפית ממרכז המבקרים
  15:30 עצירה על הדרך בהוריקאן לארוחה או לחלופין אם רוצים, כניסה לסיינט ג'ורג' (יותר נוח בהוריקאן מבחינת הגודל של העיר, אבל יותר מעניין בסיינט ג'ורג', אם רוצים לשלב ביקור בכנסייה).
  17:00 יציאה לדרך לוגאס (מהוריקאן או סיינט ג'ורג')
  20:00 (לכל היאוחר) הגעה לוגאס

  אופציה 2 –
  נסיעה דרך קולוב קניונס
  08:00 תחילת סיור בברייס
  12:00 יציאה מברייס ונסיעה דרך כביש 15
  14:30 עצירה וביקור בקולוב קניונס
  15:30 חזרה לכביש 15
  19:00 (לכל היאוחר) הגעה לוגאס

  כביש 15 ממש מהיר. מהירות מקסימלית מותרת היא 75 מייל לשעה ובפועל אפשר לנסוע 80 בלי בעיה. ממש אין סיבה לעצור בהוריקאן ללינה בשעה 4-5 אחר הצהריים. יש לכם שני וולמארטים בסיינט ג'ורג', ממש על כביש 15, אם אתם רוצים לעשות הפסקה לשופינג (זה משהו כמו רבע שעה, עשרים דקות בין הוריקיין לסיינט ג'ורג', כאמור, כביש מהיר מאד).

 21. מאוד מאוד מודים לך לא בטוח שיהיה לנו כח לנסוע עד ווגאס ולכן נזמין מקום לינה בסנט גורג ולמחרת על הבוקר נגיע לווגאס גם יותר זול וגם שהילדים לא יותשו סופית נשמע לך הגיוני ?

 22. כן, בהחלט. סיינט ג'ורג' יותר מתאים מהוריקאן. אם יהיה לכם כוח, תוכלו לטייל קצת ברגל בעיר. המקדש של המורמונים פתוח עד תשע בלילה. 🙂 אם לא תמצאו בזול בסיינט ג'ורג', אז הוריקאן מקום נחמד בסה"כ. גם מסקיט בהמשך הדרך יכול לצאת מאד מאד זול (זה כבר בנבאדה, עיירה של קזינואים שבה פחות כדאי להסתובב בלילה). אפשר גם לא להזמין מראש ולהחליט על הדרך. אלא אם כן זה נופל על חג או סופ"ש, לא צריכה להיות שום בעיה למצוא חדרים בשלוש העיירות האלו.

 23. לקחנו בשתי ידים ובזרועות פתוחות את ההמלצה לנסוע לקולוב קניונס חזרה לכביש 15 ולינה בסיינט גורג זה מסתדר לי נכון ? למחרת מוקדם על הבוקר נגיע לווגאס . זה מסתדר לנו נכון מבחינת התכנית . ?

 24. מצאנו בסיינט גורג במחיר מציאה את מלון בסט ווסטרן תודה רבה רבה (300 שח לארבעה נפשות ) מקווה שאכן זול ..אין דרך להודות לך בנתיים על כל העזרה חג פורים שמח

 25. הי ענת מועדים לשימחה וחג שמח . היות ואנחנו הסתכלנו בוויז ולפי המפה ישירות מסולט לייק סיטי לווסט ילוסטון וגם בחזור מילוסטון לכיוון ברייס הדרך לא עוברת דרך גרנד טיטון וגקסון ולהיפך ממה שאנחנו רואים זה מאריך את הדרך . האם כדאי לסטות מהמסלול המקוצר ולהאריך את הדרך כדי לעבור במיוחד דרך הגרנד טיטון ? או שאפשרי לוותר אשמח לחוות דעתך כל טוב והמון תודה

 26. אפשר הכל. השאלה כמה זמן יש לכם. הגרנד טטונס שווים לפחות יומיים ביקור. אם בתוספת הארכת זמן הנסיעה זה מותיר לכם רק חצי שעה לתצפיות, אז זה לא שווה. אם יש באפשרותכם להקדיש לפארק הזה לפחות יום שלם, בהחלט שווה. לשיקולכם.

 27. הי ענת אנחנו חילקנו את כביש 1 לשלושה ימים לפי הסדר הבא
  סן פרנסיסקו – מונטריי לינה במונטריי רוצים לראות את האקווריום וגם אולי שייט לויתנים יש לך מושג לגבי עלויות /והאם יש לוויתנים ביולי ?
  יום שני ממונטרי עד מורו ביי דרך ה 17 מייל /רחוב אושן בכרמל/ ביג סר/ שמורת לימקלין/ מפל גוליה מושבת פילי הים / סן סמיון /עיירה קמבריה / לינה מורו ביי
  מורו ביי עד לוס אנגלס כולל סן לואיס / סלובנג /סנטה ברברה נספיק גם לנסוע לאוטלט בקמרילו עד לוס אנגלס לינה לוס אנגלס . האם לדעתך החלוקה טובה והגיונית אשמח להערות /הארות המון תודה

 28. שלום ענת,
  תודה על הכתבה. כמה זמן לדעתך צריך כדי להיות ב-10 הגדולים של ילוסטון?
  במידה ויהיה לנו רכב צמוד?
  אנחנו מתכוונים להיות שם בתחילת אוקטובר. האם מומלץ?

  תודה מראש על התשובות. 🙂

 29. שאלה טובה, קרול. רכב צמוד זה די חובה בילוסטון בכל מקרה. אין שאטל של הפארק ואין תחבורה ציבורית. מבחינת כמה זמן, זה תלוי כמה זמן רוצים להקדיש לכל מקום. למשל, אפשר לבקר חצי שעה באולד פיית'פול ואפשר גם שלוש שעות, אם ממצים את כל מה שיש למרכז המבקרים והרצאות הריינג'רים להציע. באגני הגיאותרמיים, אפשר ללכת לכל אורך המסלול או לעשות רק חלק ממנו. וכן הלאה לגבי כל נקודה שברשימה כמעט.
  אם ממהרים, ממוקדים מאד ומוכנים לימים ארוכים ואינטנסיביים, יתכן ויומיים יספיקו (אני אומרת את זה בזהירות רבה, אני חושבת שזה מעט מדי). שלושה ימים נשמע לי כמו מינימום סביר יותר, ובהנחה שלא מטיילים ברגל במסלולים, מעבר לסיורים קצרים באגנים הגיאותרמיים. אנחנו בילינו במצטבר כמעט שלושה שבועות בילוסטון ואני לא חושבת שאפשר להגיד שמיצינו 😉 את מוזמנת להציץ גם בתכנית הטיול לחמישה ימים בילוסטון שהכנתי לנו לקראת הטיול הראשון.

 30. תודה רבה על התשובה המהירה. נראה שנסתפק ביומיים. מבחינתי היה אפשר להשאר שם גם שבועיים. אבל אני לא הקובעת היחידה. 🙂

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים